Abipalve kaastundlikele ja südamlikele inimestele ühe elurõõmsa noore naise traagilisest õnnetusest väljatoomiseks

27-aastane Silvia on visa hingega naisterahvas, kes on omandanud kaks cum laude tiitliga kraadi Tallinna Tehnikaülikoolis, õppinud Amsterdami ülikoolis ning teinud karjääri Eesti edukates ettevõtetes. Silvia on aktiivne ka väljaspool tööd – ta peab investeerimisportaali, laulab Nõmme neidudeansamblis, on osalenud lauljakoori koosseisus kõikidel laulupidudel ning tantsib tantsutrupis. Ta on teinud kõike seda suure pühendumuse ja kirega, sest nagu ta armastab tabavalt öelda, siis ainult südamega näeb hästi.

Elavaloomulise Silvia puhkusereis Kambodzhas oli tõelisuseks saanud eluunistus, mis ootamatult muutus võitluseks oma elu eest. 26.11.2011 juhtus raske liiklusõnnetus, kus kohalik mootorsõiduk sõitis ette peateele ning rollerit juhtinud Silvia küll pidurdas, kuid õnnetust ära hoida ei suutnud. Ta viidi üliraskes seisundis koljuluumurruga haiglasse, kus talle tehti ajuoperatsioon. Eluvõitlus surmaga pani ta salaja igatsema puhkehetke järele – alati sädelenud naine langes koomasse.

Hetkel viibib Silvia intensiivravi osakonnas hingamisaparaadi all. Kuigi arstid on teinud suure töö ta elu päästmiseks, ei ole Silvia täielikule teadvusele tulnud. Tema vasak kehapool on halvatud. Arstid annavad Silviale piisavate taastusravivõimaluste korral hea paranemislootuse ning lähedased usuvad päikeselise Silvia jõusse ühel päeval oma poolelijäänud unistuste elluviimist taas jätkata. Hoida ta kätt tugevasti oma pihus, lugeda talle tuhandeid kordi ette ta lemmikraamatut Väike Prints, kuulata koos tema lemmiklaule ning rääkida temaga elust, inglitest ning armastusest. See on vähim, mida lähedased tema hinge ravimiseks teha saavad. Tänutäheks vastab ta aeg-ajalt õrna käepigistusega. Tema silmade  kerge värelus sisendab lootust, et Silvia kutset tagasi ellu kuulda võtab.

Koos lähedaste sügava toetuse ja armastusega, mida Silvia nii meeletult hetkel vajab kannab perekond hinges ka reaalse eluga kaasnevaid muresid – perekonna säästudest ei piisa selle võluva sharmiga naise täisväärtusliku elu taastamiseks. Silvia ravikulud Kambodzhas ja transport Air Ambulanciga Eestisse ületasid 122000 eurot, mille eest tasus osaliselt kindlustusfirma, kuid kindlustuskatet ületanud summa 22000 eurot peab Silvia perekond ise leidma. Lisaks saavad Silvia taastusravikulud olema arstide hinnangul kõrgemad kui kompenseerib haigekassa. Oleme siiralt tänulikud välisministeeriumile abi eest seoses riigipoolse garantiikirja väljastamisega kindlustusfirmale. Perekond esitab ühtlasi ka taotluse summa kompenseerimisvõimaluste ülevaatamiseks.

Kui Silvia traagiline lugu Teid kasvõi hetkeks tõeliste väärtuste üle mõtlema pani, kasvõi hetkeks Teie hinge puudutas, on Teil võimalus teha kaastundlik annetus Silvia elu taastamiseks. Oleme südamest tänulikud, kui Te saaksite teha seda läbi Silvia ema arveldusarve täiendavate ravikulude ja taastusravi tarbeks. Iga heategu ja hea soov on oodatud – olles ta nii suur või väike kui tahes, sest head tehes muutume ka ise paremaks.

Konto omanik: Tiivi Viidik
Arveldusarve number Swedbank pank: 221054039880
IBAN: EE72 2200 2210 5403 9880, SWEDBANK SWIFT-KOOD: HABAEE2X
Märksõna Silvia

Siiralt tänades, Silvia lähedased ja sõbrad

41 Comments

 1. Klarika Tänak

  Soovin Sulle kallis Silvia kiiret paranemist kogu südamest meie pere poolt!:)))
  Lähedastele vastupidamist,sooja südant ja palju mõistmist!
  Usk, lootus, armastus….olgu saatjaks sellel raskel teel!

  (nelja lapse ema ja kahekordne vanaema)

 2. Jana

  Silvia, Sul lihtsalt ei ole muud varianti, kui kähku terveks saada, kuna nii paljud soovivad Sulle seda ja on mõttes ja südames Sinuga!
  Lähedastele soovin kannatust – usk ja armastus teevad imesid, seda eriti Jõuluajal!

 3. M.

  Soovitan lugeda raamatuid- Sinu alateadvuse jõud ja Luis Hay tervist puudutavaid materjale. Paistab, et Silvial oli aeg maha võtta ja OLLA.
  +Valeri Sinelnikovi raamatuid.
  Ta peab neid materjale kuulma.
  Valgust ja armastust Silviale!

 4. Piibel, Jeremia 29:11

  “Sest mina tunnen mõtteid, mis ma teie pärast mõlgutan,
  ütleb Issand: need on rahu, aga mitte õnnetuse mõtted, et anda
  teile tulevikku ja lootust.”

 5. Soovin Silviale kiiret paranemist ning tema lähedastele ilusaid jõule. Usaldage elu, olen viimastel aastatel kogenud, et kõigel siin on ikkagi oma põhjus isegi siis kui kohe seda ei märka ning usaldage Silviat, kui ta tahab täielikult paraneda ja loetu põhjal ma usun, et ta seda soovib, siis ta ka paraneb. Mõistsin hiljuti, et inimese võimetel tõesti pole piire kui lugesin poisist, kes endale jala tagasi kasvatas, sest salamandrite põhjal arvas ta, et kõik liigid teevad nii kui kaotavad jäseme ja ema polnud talle vastupidist väitnud. Seega lihtsalt armastage teda, tingimusteta ja uskuge, kõik saab korda. Kandsin ka väikese summa arvele, kahjuks mul tudengina hetkel rohkem pole, aga panin Teie arveldusarve määratud maksete nimekirja nii et kui mul hiljem on veel juurde anda, siis teen seda.
  Soovin teile kõigile armastust, valgust ja ingleid!

 6. Piia

  Soovin jõudu elu eest võitlemisel ning perele samuti tugevat vastupidamist neil raskeil hetkeil.Väga loodan,et kaitseinglid on neiul silma peal hoidmas ja aitavad tal sellest välja tulla,samuti annab pere toetus suurema jõu kui seda ette oskame kujutada.
  Parimate soovidega,
  Piia perega.

 7. Riina Jalakas

  Olen võõras inimene.Ma ei tunne ei Silviat,ega ka kedagi tema perest.Kuid see olukord on mulle väga tuttav.Aastaid tagasi oli meie pere samas seisus.Mu poeg oli koomas.See oli õnnetuse tagajärg.Ka temal oli ajukahjstus. Ma täpselt ei mäletagi kuidas mul see aeg möödus,sest mure oli nii suur,et elasin nagu vati sees.Öösiti nägin ainult õudusunenägusid ja kui hommikul ärkasin,sain aru ,et tegelikkus on veel õudsam kui oli unenägu.Juba tolkorral ei soovinud ma kellelegi sellist muret.Aga me saime sellest üle.Poeg tuli koomast valja ja tänaseks on temaga kõik korras.Tahan sellega öelda Silvia perele ja lähedastele,et uskuge je lootke,et ta saab terveks.Seda lootust ei tohi hetkekski kaotada.
  Igal õhtul enne uinumist soovin ma Silviala paranemist .
  Annetuse teen jaanuari palgast.
  Riina

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga