Head sõbrad / Dear Friends

Head sõbrad,

Vabandame kõigi ees, et on jäänud pikem vahe viimasest sissekandest Silvia tervise kohta aga aeg läheb toimetades kiiresti.

Silvia viibib hetkel taastusravikeskuses ning on paranemisel teinud rida edusamme. Ta kirjutab trükitähtedega arusaadavalt ning tema parema käe koordinatsioon on tublisti paranenud. Silvia suudab iseseisvalt ratastoolis istudes süüa ja juua. Ratastooli siirdumisel tuleb teda veel märkmisväärselt abistada, sest nõrk vasak kehapool ei luba sellele veel täiel määral toetuda. Silvia sosistab sõnu, küll hästi nõrgalt aga siiski. Hetkel toimub temapoolne suhtlus sosinal ning kui me millestki aru ei saa, siis võtame appi kirjutusvahendi. Samuti on ta hakanud tasapisi oma emotsioone näitama – naerma, kurvastama, vihastama. Oleme selle üle väga õnnelikud.

Vahepeal tuli võidelda tagasitulnud troopilise bakteri ja gripi viirusega aga praeguseks on õnnestunud nendest lahti saada ja keskenduda uuesti taastumisele. Nii meie, kui ka arstid oleme optimistlikud ja jätkame Silvia toetamist ja tervise tugevdamist kõigi võimalike vahenditega. Vasaku jala ja käe töö on endiselt väga väga nõrk ning iseseisvalt ta neid liigutada ei suuda. Taastusravi jätkub, kuni kõik saab maksimaalselt korda, kuna Silvia on äärmiselt motiveeritud ning soov terveneda aitab tal ületada eesseisvad takistused. See võtab veel aega, mille jooksul meie oleme tema jaoks olemas, et teda toetada, motiveerida ja pakkuda talle mis iganes tuge ta vajab.

Toetav on teada, et häid sõpru heade soovidega on nii-nii palju. Palume endiselt Teil saata Silvia poole häid mõtteid, soove ning palveid.

Suur tänu, et olemas olete.

Teid kõiki kallistades,
Silvia lähedased

———————————————————————————————————————-

Dear Friends,

Please accept our apologizes for the time cap between today and the last post as time goes by quickly.

Silvia is now staying in the rehabilitation centre and she has made many improvements on her recovery. She can write with her right hand in capital letters quite good and the right hand coordination is improved significantly. She is able to eat and drink completely on her own while in wheelchair. Moving her to the wheelchair needs significant help from others as her left side of the body is still weak and she is not able to rely on it fully. Silvia can whisper words – weakly but still. At the moment she is mostly communicating with us by whispering and if we do not understand her we let her to write. She is also started to show a little bit of her emotions – laughter, sadness, anger. We are very happy about that.

Meanwhile she had to fight with the returned tropical bacteria and the flu, but luckily she managed to get rid of them and concentrate on her recovery. The doctors and ourselves are optimistic about her recovery and keep supporting her and her health with all possible manners. Her left hand and leg cooperation is still very very weak and she is not able to move them by herself yet. The rehabilitation will continue until she is fully recovered as Silvia is extremely motivated to get over the obstacles on her way. This will take time but we are there for her to support, motivate and give her whatever she needs on her road to recovery.

It is heart warming to know that she has so many friends with so many good wishes. Please continue sending towards Silvia your best thoughts, wishes and prayers.

Thank you very much for being there.

Sincerely yours,
Relatives of Silvia

9 Comments

  1. Jelena

    Jõudu Silviale ja tema lähedastele. Kui on võimalik, palun kirjutage tihedamini kuidas Silvial läheb. Iga väike uudis on nagu päike tormises taevas – annab kõigile lootust ja jäksu. Head parenemist sulle Slvia.

  2. Karin Press

    Tere, Silvia ja lähedased! Olete sageli oma tugevuse ja vaprusega minu mõtetes. Palvetan ja elan teile kaasa. Oleks nii tore lugeda uutest edusammudest! Parimate soovidega, Karin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga