Kallid inimesed / Dear people

Kuna viimasest sissekandest on üksjagu aega möödas ning suvi on lõppemas, siis kirjutan Teile Silvia vahepealsetest tegemistest ja edusammudest.

Suvi on märkamatult möödunud suure töö ja pingutuste taktis. Taaskord on heameel anda teada, et Silvia liigub paranemisel õiges suunas ning on ise ääretult tugev ja motiveeritud. Tema nõrgem kehapool näitab paranemise märke, mille tulemusena on ta võimeline vasaku jalaga tegema samme ning tugiisiku toel kõndima. Hetkel harjutab Silvia karguga kõndimist, et suurendada iseseisvust ning toimetulekut. Kõnnimuster on küll väheke konarlik, kuid kõnniroboti ja terapeutide abiga on lootust seda korrigeerida.

Lisaks suudab Silvia teostada piiratuid liigutusi vasaku käega, kuid see ei ole veel piisav, et aktiivselt kätt liigutada ja seda kasutada. Hetkel on füsioterapeutide tähelepanu pööratud korrektsele kehaasendile, tasakaalule, kõndimisele ja iseseisvale seismisele. Kuna viimane on sõltuv kahest esimesest, siis on heameel tõdeda, et viimase ülesandega on Silvia samuti teinud suuri edusamme ja suudab üsna kenasti seistes tasakaalu hoida ja jalgadel püsida.

Rõõm on ka teatada, et Silvia häälepaelad on hakanud vähehaaval liikuma ja ta suudab sõnu häälega välja öelda, kuid päris selgesti sõnad veel ikkagi ei kosta. Hetkel nõuab hääldamine teatud pingutust, kuid edasiminekut on märgata ning paberit ja pliiatsit me enam üksteise mõistmisel kasutama ei pea. Logopeediga harjutatakse ka diktsiooni, et eelnevalt kirjeldatut parandada. Lisaks tehakse Silviale kindlate intervallide tagant keelemassaaži ja hääleseadet keele liikuvuse ja kopsumahu parandamiseks.

Paljud on minu käest uurinud, kas Silvia mäletab inimesi, nägusid, nimesid jne. Ma ei ole kuskil selle kohta midagi kirjutanud, kuna sellist sorti probleemi õnneks tal ei ole ja ma pole sellepärast ka osanud sellele tähelepanu pöörata. Igatahes, Silvia teab, tunneb kõike ja kõiki ning psühholoogi hinnangul on täielikult säilinud tema intelligents ja adekvaatsus.

Arstide sõnul on lihaste ja liigutuste üle kontrolli saavutamine olnud väga hea märk täieliku paranemise suunas ning endiselt peab Silvia tegema kõvasti tööd ja nägema vaeva, et oodatud tulemuseni jõuda. Protsess võtab küll aega aga kõige olulisem on see, et edasiminek on pidev.

——————

Tere kallid sõbrad ja tuttavad! Siin Silvia, taas arvuti ääres! Pean trükkkima ühe käega, mis on tegelikult päris keeruline kellelegi, kes pole kunagi varem seda teha proovinud. Minu suureks heameeleks liigub kõik paremuse poole! Tahaksin kõiki heade soovide ja toetuse eest südamest tänada. Ma usun päris tõsimeeli, et kõik heateod leiavad vajalikul hetkel tee tagasi oma algataja juurde ja kindlasti tabavad head sündmused teid täpselt siis, kui neid kõige rohkem vajate! Varsti ütlen seda teile ise! Loodan väga, et teiega ei juhtu kunagi midagi nii halba, et suurt hulka headust ja vedamist vaja võiks minna! Igal juhul võite vajadusel mulle loota!

———————————————————————————————————

As there has been a quite a while from my last post and the summer is almost finished it is time to write about the progress Silvia has made.

Summer has passed together with great amount of work and effort. Again, we are pleased to announce that Silvia is moving to the right direction whilst being extremely strong and motivated. Her weaker side of the body is showing signs of improvements as she is able to make steps on her own and walk with a help of others. At the moment we are practicing walking with the crutch to improve her independence. The walking pattern is a bit uneven but it can be adjusted with the help of therapists and walking robot.

In addition, Silvia is able to perform limited movements with her left arm but it is not yet enough to actively move her arm and use it. At the moment therapist attention is on the correct posture, balance, walking, and self-standing. Since the latter is dependent on the first two it is pleasure to say that self-standing has been improved a lot and she is able to hold her balance and stand quite good on her own.

Silvia´s vocal cords are also slightly moving and she is able to pronounce words using her voice although the words are not very clearly understandable yet. At the moment pronunciation needs some effort, but the progress is clearly there and we do not have to use paper and pencil anymore. Diction is practiced with the speech therapist to improve all that is mentioned above. Silvia is also getting a tong massage and a special voice set up courses to increase the tong mobility and lung capacity.

Many of you are asked me how is Silvia´s memory, does she remember people, names, past etc. I have not written about that earlier as fortunately she does not have such problems and that is why I have not paid attention to it. Anyway, Silvia knows, remembers everyone and everything and according to the psychologist she has fully maintained her intelligent and adequacy.

According to the doctors it is very good sign that Silvia has gained many of the motor skill functions in order to recover completely and she needs to work hard and struggle with the obstacles in order to achieve the expected outcomes. This process will take time but the most important thing is that there is a continuous progress.

——————

Dear friends and acquaintances! This is Silvia, again behind the computer. I have to type with my one hand, which is actually quite difficult for someone who has never tried to do it. I am very glad that everything is going to the better. I would like to thank everyone from the bottom of my heart for the good wishes and support. I am absolutely convinced that every good deed finds a way back to the initiator the moment he/she needs it the most. Soon I will tell it to you myself! I really hope that no one has to go through such a terrible thing that such amount of goodness and luck is needed. Anyhow, if necessary, you can count on me!

4 Comments

  1. ema,kes on ka oma lapse pärast suurt muret tundnud

    Mul on siiralt heameel lugeda Silvia edusammude kohta.Nii tore,et tal on lähedased,kes teda igati toetavad ja aitavad.On ainult vaja palju kannatust ja tahtejõudu ning kõik läheb paremuse poole.Näha on,et seda jätkub Silvial ja tema lähedastel.Tahteõudu,kannatust,lootust,usku ja kindlasti läheb kõik hästi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga