Kallid sõbrad / Dear Friends

Kallid sõbrad, rõõm on meil Teiega jagada uudiseid, mis on positiivsed.

Silvia ja paljude teiste suure töö ja tahte tulemusena on vähehaaval hakanud liikuma tema vasak jalg. Ta suudab teadlikult teatud asendis oma nõrgemat jalga veidi kõverdada, sirgeks lükata ja natukene ka tõsta. Vahelduva eduga on ta suuteline ka liigutama oma vasakut hüppeliigest ja varbaid. Võrreldes eelmise sissekande taguse ajaga suudab ta tublisti paremini oma vasakule jalale toetuda ning käimist(koos teiste abiga) harjutada. Samuti on paranenud tema üleüldine füüsiline vorm. Nii hääle, kui ka vasaku käe lihastoonuse osas on samuti tunda väikesi edusamme, kuid see ei ole veel kahjuks piisav, et rääkida või kätt iseseisvalt liigutada. Kuna hetkel käib veel Silviaga suhtlus nõrgas sosinkõnes, mida ta tekitab väljahingatava õhu pealt ja kirjutamise abil, siis hääle tagasisaamiseks teeb Silvia igapäevaselt harjutusi, mis aitavad häälepaelu stimuleerida ja need tööle saada.

Silvia ravi jätkub endiselt aktiivselt taastusravikeskustes. Edasise plaani kohaselt jätkame Silvia erinevate lihasgruppide treenimist. Ka häälepaelte töölesaamiseks teeb Silvia logopeedi ja lähedaste abil igapäevaselt palju tööd.

Märgatavad edasiminekud on andnud Silviale väga palju motivatsiooni ja jõudu kogu sellel teekonnal. Ta on väga tubli ja töökas. Usume ja loodame kogu südamest, et varsti saame jälle jagada Teie kõigiga rõõmu ja õnne, mis Silvia meile oma tervenemisega ja armsa olemisega valmistab.

Aitäh kõigile heade soovide, palvete ja mõtete eest.

Kogu headuse eest.
Silvia lähedased

——————————————————————————————————

It is such a joy to share positive news with all of you. Thanks to Silvia and a lot of others her left leg is started to move a little bit. She can slightly lift up her leg, bend from the knee and straighten a little bit in certain positions. Time to time she is able to move her ankle and toes. Compared to the previous blog entry she is a little bit more certain to rely on her left foot and is now able to exercise walking with the help of others. Silvia´s overall physical form is also getting better. Concerning her voice and her left arm there are also improvements to be noticed, but unfortunately it is not yet enough to talk or move her arm by herself. As we communicate with Silvia trough whispering and writing, she is doing every day exercises to stimulate the vocal chords.

Silvia´s treatment will continue in different rehabilitation facilities to strengthen her muscles in order to stand and finally walk on her own.

Significant improvements has given a lot of extra motivation and strength to Silvia in order to continue this road to recovery. We believe that pretty soon we can again share the joy with all of you about the improvements that she makes.

Thank you all for your thoughts, prayers and good wishes.
Relatives of Silvia

6 Comments

 1. Sten Seene

  Kallis Silvia!

  Olen pidevalt mõtetes Sinuga ning soovin Sulle kiiret paranemist. Oled olnud äärmiselt tubli ja edusammud tulnud kindlasti tänu Sinu tohutule tahtejõule ning pingutustele. Kindlasti saad varsti juba paremini rääkida ning rohkem sõpradega koos olla. Nagu andsin ka Rometile teada, siis tuleksin Sulle külla. Anna vaid Rometile teada kui leiad, et aeg selleks sobilik (kiirustada Sind selles osas kindlasti ei tahaks).

  Kallistades ja palju jõudu soovides,
  Stennu

 2. Karin Press

  Tere, Silvia armastavad lähedased!

  Täna tuli Silvia taaskord mu mõttesse ja oleks nii tore kuulda uutest edusammudest, mida ta paranemisel teeb! Hoian väga teile kõigile pöialt, saadan jõudu ja palvetan.

  Karin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga