Kallid sõbrad / Dear Friends

Kallid sõbrad!

Soovime Teiega jagada edusamme, mida Silvia paranemisel järk-järgult teeb. Kõige tähtsam uudis on see, et ta on teadvusel, suutes jälgida übmbrust ja tema juures toimuvat. Lisaks liigutab ta aktiivselt paremat kätt ja jalga ning hiljaaegu on ta hakanud veidi ka pead keerama. Kuna hetkel ta veel ei räägi, siis suhtlemiseks noogutab ta pead või pigistab kätt. See teeb temaga kommunikeerimise varasemast palju lihtsamaks. Viimasel ajal on ta hakanud ka paremini suukaudu sööma ning jooma. Ta tunneb tähestikku, numbreid, suudab eristada värve ning hakkab aru saama, mis temaga on juhtunud.

Paar nädalat tagasi avastati ta verest troopiline bakter, mis põhjustas kõrget palavikku ja nõrkust. Kuna nüüd on ka see ravile allutatud, siis muutub Silvia iga päevaga tugevamaks ning järgmise sammuna siirdub ta üsna pea taastusravi osakonda. Kuna uus olukord on Silviale väga suur shokk, siis on meie alati naeratav ja elav Silvia väga tõsine ja mõtlik. Ta ei ole teinud seni näoga ühtegi miimilist väljendust ning teda tuleb iga päev motiveerida, innustada ja lohutada. Arstide hinnangul nõuab taastumine aega, pingutust ja kõrvalseisjate toetust.

Meil on aga aega, kannatust ja armastust oodata. Palume endiselt Teil saata Silvia poole häid mõtteid, soove ning palveid.

Teid kõiki kallistades,
Silvia lähedased

—————————————————————————————————–

Dear friends,

We would like to share with you the progress that Silvia makes on her road to recovery. The most important thing is that she is on her consciousness as she can follow the surroundings with her eyes. She can move her right hand and leg and recently she started to do the same with her head. As she is unable to speak yet, she is communicating with us by head nods or squeeze of a hand. This makes the communication with her much more easier. Lately she started to eat and drink more by the mouth. She knows the alphabet, numbers, recognizes the colors and is starting to realize what has happened to her.

Couple weeks ago a foreign tropical bacteria was discovered in her blood that made her very weak and caused very high fever. As this bacteria is now conquered she is getting stronger day by day and soon she will proceed her recovery in rehabilitation center. This new situation is great shock to her and because of that our always smiling Silvia is very wistful and serious. She has done no mimic with her face yet and she needs to be motivated and enthused every day in order to make her believe again. The doctors say that recovery takes time, effort and a lot of support.

We have time, patience and love to wait. Please continue sending towards Silvia your best thoughts, wishes and prays.

Sincerely yours,
Relatives of Silvia

8 Comments

  1. Tiia

    mulle kallis lähedane hakkas emotsioone näitama 8 kuul, eelnevalt oli ta 6 kuud koomas(veg) olnud. Seega on teil väga head eeldused taastumisel, olge ainult kannatlikud ja innustage Silviat igal moel. Palvetan ja soovin jõudsat paranemist:)

  2. ABC

    Silviale head paranemist ja taastumist, lähedastele jaksu ja jõudu! Kõik läheb hästi, aga kõik võtab ka aega. Minu kallim oli paar kuud koomas ja on nüüd taastumas. Saadan te poole häid mõtteid ja palveid.

  3. Nadezda

    Скорейшего выздоровления Сильвии, близким- много сил, терпения и веры! Как известно, желания материализуются-Сильвия обязательно поправится!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga